Poslovna delegacija v London: Najboljše prakse za uspešen employer branding

Kot del naših stalnih prizadevanj, da bi našim članom in partnerjem ponudili strokovno znanje vodilnih strokovnjakov iz Združenega kraljestva, odlične priložnosti za mreženje in primere najboljših praks, smo med 27. in 29. novembrom 2024 organizirali poslovno delegacijo v London. Delegacija je združila slovenske poslovne voditelje in predstavnike podjetij, ki so se povezali z izbranimi londonskimi institucijami in podjetji.

Delegacija se je osredotočila na temo employer brandinga in udeležencem ponudila ekskluziven vpogled v zakulisje delovanja podjetij in interaktivne seje, ki so jih vodili vrhunski strokovnjaki na različne teme, vključno z vodenjem, pridobivanjem talentov, strategijami zaposlovanja, employer brandingom, kulturo podjetja, povečanjem sreče in produktivnosti zaposlenih ter razvijajočo se vlogo umetne inteligence pri oblikovanju prihodnje delovne sile.

Tekom delegacije se nam je pridružila delegacija Državnega sveta, ki jo je vodil njegov predsednik Marko Lotrič. Eden od njihovih uradnih obiskov je bil tudi obisk House of Lords, zgornjega doma parlamenta Združenega kraljestva, kjer so se imeli priložnost srečati z Lordom Speakerjem, Lordom McFallom iz Alcluitha, ki predseduje House of Lords.

Utrinki delegacije:

London Business School: Delegate je pozdravil dekan Sergej Guriev, udeležili pa so se tudi interaktivnega srečanja s profesorjem organizacijskega vedenja Danom Cableom. Profesor Cable je pojasnil, kako nevroznanost povezuje pristnost z zavzetostjo in produktivnostjo. Predstavil je tudi moč pozitivne psihologije, strategije za motiviranje zaposlenih in usklajevanje organizacijskih pravil s kreativnostjo.

PwC: Podjetje PwC je v svoji čudoviti pisarni ob reki s pogledom na Tower Bridge gostilo srečanje o vodenju, izpopolnjevanju in pomembni vlogi employer brandinga pri oblikovanju močne kulture podjetja. Opozorili so, kako vrhunske organizacije in vodje strateško oblikujejo kolektivno vedenje, ki spodbuja uspešnost, ter kako pomembno je uskladiti izbor ljudi z blagovno znamko in kulturnimi cilji.

City of London Corporation: Spoznali smo zgodovino mesta City of London in njegovo edinstveno strukturo poleg 32 drugih londonskih okrožij. Razprava se je nato osredotočila na vpliv umetne inteligence na delovno silo in preučila njen potencial za preoblikovanje celotnih panog in novo opredelitev delovnih vlog. Ključne teme so vključevale trajnostna znanja in spretnosti, pripravo delovne sile za nizkoogljična gospodarstva in kako se ženske zaradi vse večjega povpraševanja po tehnoloških talentih usmerjajo v digitalne vloge. Poleg tega je bilo predstavljeno delo Komisije za znanja in spretnosti na področju finančnih storitev ter nedavni dokument, ki obravnava vlogo financ pri podpiranju zelenega prehoda v različnih sektorjih v Združenem kraljestvu.

Pearson: Pri vodilnem svetovnem podjetju za učenje se je delegacija seznanila s Pearsonovo ontologijo, pristopom k napovedovanju trendov na področju delovne sile z uporabo podatkovne znanosti. Na srečanju so bile izpostavljene strategije za napovedovanje vse večjega vpliva avtomatizacije in umetne inteligence na zaposlovanje ter razvoj znanj in spretnosti.

Squire & Partners: V središču Brixtona je delegacija obiskala The Department Store, revitalizirano zgradbo iz edvardijanske dobe, ki jo je izvedel priznani londonski arhitekturni biro Squire & Partners. Na tej lokaciji smo gostili panelno razpravo o revitalizaciji degradiranih območij z našima članoma Trimo in Riko, in razstavo priznanega slovenskega grafičnega oblikovalca Radovana Jenka. Med uglednimi govorniki sta bila Marko Lotrič, predsednik Državnega sveta, in Dr. Asta Vrečko, ministrica za kulturo. Več o dogodku preberite tukaj.

Poslovna konferenca na londonski borzi: Na sloviti londonski borzi je v organizaciji Britansko-slovenske gospodarske zbornice in SPIRIT Slovenija potekala poslovna konferenca »Naslednji koraki pri krepitvi odnosov med Združenim kraljestvom in Slovenijo«. Dogodek, na katerem so se zbrali pomembni vladni predstavniki, vodilni v industriji in finančni strokovnjaki, je bil osredotočen na spodbujanje trgovine in naložb med državama. Ključni del konference je predstavljal podpis memoranduma o soglasju med SPIRIT Slovenija in Gospodarsko zbornico zahodnega Londona, ki predstavlja skupno zavezo k nadaljnjemu poglabljanju bilateralnih gospodarskih vezi. Več o konferenci preberite tukaj.

A&O Shearman: Sledil je povzetek panelne razprave s poslovne konference o krepitvi in razvoju kapitalskih trgov s pomočjo pokojninske reforme z Odvetniško družbo Rojs, Peljhan, Prelesnik & partnerji, kjer smo pridobili dodatne informacije o slovenskem tristebrnem pokojninskem sistemu in izzivih prihajajoče pokojninske reforme: premajhna razvitost slovenskih kapitalskih trgov, ki jo povzročajo odvisnost od bančnih posojil in visoki transakcijski stroški, ter možnosti pokojninske reforme za krepitev drugega in tretjega stebra, spodbujanje rasti kapitalskih trgov ter uvedbo ukrepov, kot so samodejna vključitev in večje davčne spodbude za dolgoročne naložbe.

Christmas Gala: Delegacija se je zaključila s Christmas Galo na prestižnem Institute of Directors. Več kot 170 gostov iz gospodarstva, politike in diplomacije je praznovalo najbolj pričakovani letni družabni dogodek zbornice. Večer je uspešno povezal vodilne politike in poslovne voditelje, odprl vrata novim poslovnim priložnostim ter okrepil obstoječe odnose med Slovenijo in Združenim kraljestvom. Več o gali preberite tukaj.

Zadnje novice